Novinky

Eseróčko za hodinu? Umožní to nové tlačítko Portálu občana  19.1.2023

Eseróčko za hodinu? Umožní to nové tlačítko Portálu občana

Web Portál občana zřídil možnost "založení SRO online" v sekci "na úřad online". Rozšířil tím nabídku služeb, které stát umožňuje lidem vyřídit na počítači.

Světová ekonomika míří do recese, varují experti. V Česku má být mělká  9.1.2023

 Světová ekonomika míří do recese, varují experti. V Česku má být mělká

Vysoké úrokové sazby, které centrální banky používají jako nástroj ke zkrocení inflace, si vyberou svou daň a způsobí pokles řady ekonomik. Uvedla to britská poradenská společnost Centre for Economics and Business Research (CEBR).

Kvalitu účetních služeb zhoršuje chybějící legislativa i nedostatek lidí  29.12.2022

Kvalitu účetních služeb zhoršuje chybějící legislativa i nedostatek lidí

I když podnikatelé vnímají účetní jako důležité postavy pro svůj byznys, většina z nich neví, jaká jsou kritéria pro výkon této profese. Neumí si ověřit jejich kvalifikaci, proto až dvě třetiny spoléhají pouze na reference. V případě problémů přitom nesou odpovědnost za jejich pochybení.

Poslanecká sněmovna rozhodla o ukončení EET k závěru letošního roku  19.12.2022

 Poslanecká sněmovna rozhodla o ukončení EET k závěru letošního roku

Elektronická evidence tržeb zřejmě definitivě skončí k závěru letošního roku. Na své 46. schůzi dne 25. listopadu schválila Poslanecká sněmovna novelu zákona č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb, resp. konec ETT, a to bez náhrady. Vládní návrh musí ještě posoudit Senát a podepsat prezident republiky. Evidence byla od jara 2020 kvůli pandemii onemocnění covid-19 přerušena do konce letošního roku a stala se fakticky dobrovolnou.

Koruna je nejsilnější od února i díky změně přístupu investorů k rizikovějším aktivům  9.12.2022

Koruna je nejsilnější od února i díky změně přístupu investorů k rizikovějším aktivům

Za posílením koruny k euru i dolaru na nejsilnější úrovně od letošního února je především vývoj na světových trzích a změna přístupu investorů k rizikovějším aktivům, mezi které řadí i českou měnu. Další vývoj koruny bude podle nich záviset na krocích centrálních bank v EU a USA. Pokračující posilování české měny spíše čekat nelze, uvedli. "Od začátku listopadu koruna posílila na páru s americkým dolarem o 5,9 procenta na 23,59 korun za dolar.

Předchozí
 [1/56] 2 3 4 ... 56